Ha úgy érzed, hogy szeretnél tenni azért, hogy a weboldalad egyre inkább előre kerüljön a Google keresőjében, akkor a legjobb, amit tehetsz, ha blogot vezetsz! Abban pedig, hogy a blogod eredményes is legyen egy egyszerűen használható, INGYENES WordPress bővítmény segít.
KEZDŐ LÉPÉSEK
A bővítmény aktiválásához keresd fel a WordPress „Bővítmények/Új hozzáadása” menüpontját és a keresőbe gépeld be, hogy „Yoast SEO”. Ezt követően kattints a „Telepítés most” opcióra, majd a „Bekapcsolásra”.
KÖZÖSSÉGI MÉDIA BEÁLLÍTÁSOK
Ahhoz, hogy a bejegyzésednek akkor is hibátlan legyen a megjelenése, ha megosztod a közösségi média felületeiden (pl.: Facebook) néhány alapvető beállítást még el kell végezni.
De mit is jelent, hogy hibátlan a megjelenés?
Megjelenik a bejegyzésed kiemelt képe.
Látható a weboldalad címe és neve
A kép alatt megjelenik a bejegyzésed címe és a bevezető
Hogyan állítsd be?
A plugin bekapcsolását követően meg fog jelenni a „Yoast SEO” menüpont az oldalsó menüsávban. Erre kattints rá, majd válaszd a „Közösségi beállítások” lehetőséget.
A fiókok fül alatt add meg a létező közösségi felületeid pontos elérhetőségét (URL). A Facebook fül alatt pedig állítsd be az alábbiakat:
Open Graph metaadatok hozzáadásának engedélyezése
A kezdőlapod megosztásakor megjelenő képet.
A címsort – lehetőség szerint a weboldalad nevét
Egy rövid leírást vagy mottót
Egy alapértelmezett képet arra az esetre, ha lennének olyan bejegyzéseid, amelyekhez nem tartozik kiemelt képed. (Ha teheted dolgozz minden esetben kiemelt képekkel!)
Ne felejts el menteni!
BŐVÍTMÉNY HASZNÁLATA A GYAKORLATBAN
Amikor létrehozol egy új bejegyzést és már megadtad a címet és a tartalom is bekerült, akkor a bejegyzés alatt (klasszikus szerkesztő esetében) megjelenik a Yoast SEO bővítmény segéd mezője:
Az itt megjelenő első két fül (SEO és olvashatóság) a kiemelten fontos, ahol törekedni kell rá, hogy a kedves smiley-k mindig zöldek és vidámak legyenek.
A legfontosabb teendők:
Adj meg kulcsszót! Ez lehetőleg egy olyan szó legyen, ami legalább 5 alkalommal szerepelni fog a bejegyzésedben és amit a címsorban is tudsz szerepeltetni.
Adj meg metaleírást! Vagyis adj meg egy körülbelül 125 karakterből álló mondatot, ami a Googleban a címsor alatt megjelenhet, mint bevezető szöveg.
Ha ezekkel megvagy, akkor kicsit lentebb görgetve megtalálod a további javaslatokat valami ehhez hasonló felsorolásban:
Itt a piros kategóriába tartozókat érdemes javítani, és a narancssárgák többségét is egészen addig, amíg nem mosolyog zölden és boldogan a smiley a SEO fülön. 😊
Az olvashatóság esetében ugyan ez a teendő: itt is érdemes követni a javaslatokat annak érdekében, hogy a Google értékesnek találja a tartalmunkat.
Ha szeretnél többet tudni a bővítményről, akkor látogass el a Yoast SEO weboldalára.
2019-ben kezdtem el foglalkozni a webdesignnal. A tanulási folyamat alatt rájöttem, hogy ez a szakma tökéletesen ötvözni azt amire szükségem van: a kreativitást és a probléma megoldást. Így 2021-ben elindult a vállalkozásom és az inBalance Webdesign.
A minap ebben a Threads bejegyzésemben feltettek a kérdést, hogy mi a legfontosabb “összetevője” a sikeres weboldalaknak. Mi az, amin áll vagy bukik egy weboldal sikeressége? A 45 szavazat közül 51% szerint a tartalom és...
Ha te is vágytál már arra, hogy lekövethesd hogyan is használják a weboldaladat a felhasználók, akkor ezt a megoldást Neked találták ki! Most ugyanis videón nézheted vissza, hogy hogyan boldogulnak - vagy éppen nem...
Ingyenes UX tippek vállalkozásoknak?!
Vágysz arra, hogy vállalkozásod digitális termékei kiemelkedően sikeresek legyenek? Légy egy támogató közösség tagja és ismerd meg a UX/UI designban rejlő végtelen lehetőségeket!