Mit is takar tulajdonképpen a sokak által emlegetett SEO kifejezés? A SEO (Search Engine Optimalization) vagy keresőoptimalizálás, az a folyamat, amellyel a keresőmotorokban történő megjelenéseinket tudjuk javítani. Fontos kiemelni, hogy itt az organikus, tehát a nem fizetett megjelenésekről beszélünk.
A keresőoptimalizálás folyamata előtt nem árt kulcsszókutatást végezni, amely során meghatározzuk azt az 1-2 kulcsszót, amire fel fogjuk építeni az oldalunk tartalmát. Ezek lesznek azok a kulcsszavak, amelyekre, ha a felhasználó rákeres, akkor azt szeretnénk, ha a mi oldalunk minél előrébb jelenne meg a találatok között.
A keresőoptimalizálásnak ezt követően 3 fő folyamata van, ami meghatározza az eredményeinket és a Googleben elfoglalt helyünket az adott kulcsszóra.
1.) Technikai SEO
A technikai SEO az alapja a keresőoptimalizálásnak. Ezen belül az oldal betöltési sebességén, illetve annak felépítésén kell dolgoznunk, valamint ki kell alakítanunk a mobilbarát felületet. Azt, hogy a felsorolt paraméterek szempontjából mennyire megfelelő az oldalunk a Google PageSpeed Insights segítségével tudod tesztelni. Itt természetesen a zöld érékelés a legjobb, ami asztali nézetben sokszor megközelíthető, mobil nézetben azonban nehezen tartható.
Általánosságba véve az a cél, hogy ne a piros kategóriában legyen az oldalunk mobil nézetben sem, hanem egy legalább a narancssárga sáv közepén (tehát legyen egy erős közepes értékelésünk), illetve az asztali nézet inkább a zöld besorolást közelítse. Egyébként a Google konkrétan megjelöli, hogy hol szükséges a fejlesztés, így célzottan tudunk tenni az oldalunk jobb értékeiért.
A leggyakoribb hiba, hogy a képek nincsenek megfelelően optimalizálva és feleslegesen használunk több ezres felbontású képeket. Ha nálad is ez a bökkenő, akkor ajánlom az alábbi oldalt, ahol feltöltve a képeidet tömörítheted a fájlokat. A képeket mindenképp előtte neked kell átméretezned!
Ennél a szakasznál az alábbiakra érdemes odafigyelni és ha módunkban áll, akkor alkalmazni:
A weboldal címében (meta title) 1x szerepeljen a választott kulcsszó
A kulcsszó szerepeljen az URL címben
A tartalom legyen jól és logikusan tagolt. Alkalmazzunk címsorokat és a H1-ben lehetőleg szerepeljen a kulcsszó
A képek alt leírását se hagyd üresen! Töltsd ki és amennyiben az engedi szerepeljen benne a kulcsszó, csakúgy, mint a kép URL címében.
A konkrét tartalom szintén legyen tagolt és tartalmazza a kulcsszót és annak szinonimáit.
OFF-PAGE SEO
Az utolsó folyamat az off-page SEO, ami már azzal foglalkozik, hogy mennyi, mennyire hasznos és mennyire hiteles link mutat az oldalunkra. Ez a folyamat valójában a link építés, ami során olyan weboldalakról érdemes linket szerezni, amelyek hasznosak a felhasználó vagy olvasó számára.
OKÉ, DE TE MIT TEHETSZ A SIKER ÉRDEKÉBEN?
Írj blogot! Semmit nem szeret jobban a Google, mint a rendszeresen frissülő, értékes tartalmat, amit a legkönnyebben úgy adhatunk meg neki, hogy blogot vezetünk.
Természetesen kapcsolódjon a weboldalunk témájához minden bejegyzésünk, tehát autószerelőként ne a gyereknevelésről vezessünk blogot, mert úgy nem a kívánt célközönség fog hozzánk eljutni. Találjuk meg azokat a témákat, amiről szívesen írunk, de kapcsolódik a szolgáltatásainkhoz és vágjunk bele!
MIKOR LESZ EREDMÉNYE?
A keresőoptimalizálás nem sprint, hanem maraton. Ugyan ez igaz a blogra is. Ha odafigyelsz és rendszeresen posztolsz (legalább heti 1-2 bejegyzés), akkor 2-3 hónapon belül már lesz eredménye. Ha pedig ezt követően is kitartóan folytatod, akkor hosszú távon biztosítani fogja számodra az érdeklődőket!
A SZERZŐ
Viandt-Oláh Evelyn
2019-ben kezdtem el foglalkozni a webdesignnal. A tanulási folyamat alatt rájöttem, hogy ez a szakma tökéletesen ötvözni azt amire szükségem van: a kreativitást és a probléma megoldást. Így 2021-ben elindult a vállalkozásom és az inBalance Webdesign.
A minap ebben a Threads bejegyzésemben feltettek a kérdést, hogy mi a legfontosabb “összetevője” a sikeres weboldalaknak. Mi az, amin áll vagy bukik egy weboldal sikeressége? A 45 szavazat közül 51% szerint a tartalom és...
Ha te is vágytál már arra, hogy lekövethesd hogyan is használják a weboldaladat a felhasználók, akkor ezt a megoldást Neked találták ki! Most ugyanis videón nézheted vissza, hogy hogyan boldogulnak - vagy éppen nem...
Ingyenes UX tippek vállalkozásoknak?!
Vágysz arra, hogy vállalkozásod digitális termékei kiemelkedően sikeresek legyenek? Légy egy támogató közösség tagja és ismerd meg a UX/UI designban rejlő végtelen lehetőségeket!